Bielizna podbarierowa Lurbel Firewall
Strażacka, termoaktywna, trudnopalna, antystatyczna i chroniąca przed porażeniem łukiem elektrycznym bielizna podbarierowa Firewall - przeznaczona do całorocznego noszenia jako pierwsza warstwa ochronna w połączeniu z ubraniem specjalnym.
Lurbel Firewall jest pierwszą w Polsce, dedykowaną dla straży pożarnej, bielizną podbarierową, której parametry ochronne zostały potwierdzone aż po 50 cyklach prania. Jednocześnie spełnia wymagania odzieży ochronnej III kategorii (najwyższej), co sprawia, że Lurbel Firewall jest kwalifikowana jako odzież specjalistyczna*.
Anitodur Base Layer to permanentna ochrona antybakteryjna, która dzięki zastosowaniu nanotechnolgii zapewnia stałą bakteriostatyczność włókna na poziomie molekularnym. Dzięki czemu bez względu na liczbę prań, bielizna będzie hamowała rozwój bakterii na włóknach.
Specjalnie dobrana kompozycja włókien oparta na trudnopalnej wiskozie, poliamidzie i modakrylu oprócz właściwości trudnopalnych zapewnia doskonałe parametry termoaktywności, a zawarte w przędzy włókno węglowe za właściwości antyelektrostatyczne. To właśnie dzięki wiskozie, która bardzo szybko wiąże wilgoć oraz bardzo szybko ją uwalnia, bielizny na niej oparte w przeciwieństwie do tych bawełnianych czy z zawartością bawełny, bardzo szybko wysychają i nie powodują efektu „klejenia się” do skóry. Dzięki dwukierunkowemu systemowi tkania, materiał jest wytrzymały oraz jednocześnie elastyczny, a dodatkowe struktury w miejscach o podwyższonej potliwości zwiększają termoregulację.
Spodnie posiadają wygodne, szerokie i elastyczne ściągacze w pasie i na nogawkach, zapewniające pewne i komfortowe trzymanie. A w kroku zastosowano szeroki klin, ułatwiający wykrok.
Bielizna Lurbel Firewall posiada certfikat OEKO-TEX 100 oraz w ponad 50% jest wyprodukowana z surowców naturalnych. Skład przędzy to trudnopalna Wiskoza FR 69%, Poliamid 18%, Modakryl: 10%, Elastan 2%, włókna węglowe 1%, a gramatura materiału wynosi 185 g/m2.
Bielizna Lurbel Firewall spełnia wymagania następujących norm:
• EN ISO 13688:2013 (wymagania dla odzieży ochronnej)
• EN ISO 11612:2015, poziomy ochrony A1, B1, C1 oraz F1 (odzież do ochrony przed czynnikami gorącymi i płomieniem)
• EN 1149-5:2018 (odzież ochronna, właściwości elektrostatyczne)
• EC 61482-2:2018 (Odzież ochronna przed zagrożeniami termicznymi spowodowanymi łukiem elektrycznym)