Wczytuję dane...
Model: PAD-CFB-M-1
Gwarancja: 12 miesięcy
Wysyłka od: 15.00 PLN
Producent: Padtex

PŁACHTA GAŚNICZA SPG

 

SZYBKA, EFEKTYWNA I PROSTA W UŻYCIU

 

Płachtę gaśniczą z powodzeniem można stosować przy pożarach pojazdów spalinowych i elektrycznych, jak również w przypadku pożaru instalacji fotowoltaicznych czy baterii lub akumulatorów, poprzez odizolowanie pożaru (w tym dymu) i odcięcie dopływu powietrza do ognia.

 

Podczas każdego pożaru jednym z największych problemów jest szybkie i bezpieczne dotarcie do źródła ognia. W przypadku pożarów samochodów szybki dostęp utrudnia zamknięta maska komory silnika, osłony pojazdu lub umiejscowienie akumulatorów oraz towarzyszący pożarowi pojazdu gęsty i trujący dym, który w przypadku pożarów aut elektrycznych jest jeszcze większy i jeszcze bardziej trujący, niż w przypadku pojazdów spalinowych. Zastosowanie płachty gaśniczej SPG eliminuje ten problem. Naciągając płachtę na płonący pojazd szybko i bezpiecznie izolujemy pożar, odcinamy dopływ powietrza i równocześnie zabezpieczamy otoczenie przed płomieniami oraz dymem. To wszystko sprawia, że Płachta Gaśnicza SPG staje się uniwersalnym narzędziem w walce z pożarami samochodów, baterii litowych, paneli fotowoltaicznych oraz innych pożarów gdzie jej rozmiar pozwoli nam na jego przykrycie i odcięcie dopływu tlenu. Płachta nie zawsze pozwoli na ugaszenie pożaru, ale zawsze pozwoli odizolować pożar i zyskać cenny czas, tak potrzebny na przygotowanie akcji gaśniczej lub ewakuacji osób postronnych.

Samochodowa płachta gaśnicza posiada rekomendację przydatności do stosowania w ochronie przeciwpożarowej CNBOP nr: RP-0013-2023

 

W przypadku pożarów paneli fotowoltaicznych Płachta Gaśnicza SPG zatrzymuje dodatkowo dopływ światła i po przykryciu paneli fotowoltaicznych zatrzymuje produkcję prądu.

 

Samochody hybrydowe i elektryczne

 

Płachta Gaśnicza SPG od PADTEX jako jedyna na rynku posiada potwierdzoną przez niezależny instytut badawczy skuteczność izolowania pożarów aut hybrydowych i elektrycznych. Dzięki swoim właściwościom Płachty Gaśnicze są skutecznie użytkowane przez straż pożarną w Norwegii, państwie z największą ilością aut elektrycznych i hybrydowych na świecie.

 

Potwierdzona niezależnymi badaniami odporność na temperaturę 1000 °C

 

Płachta Gaśnicza SPG może być wykonana w wersji do jednorazowego zastosowania jak również w wariancie wielokrotnego użytku ok. 30 razu (w zależności od rodzaju pożaru).

 

Płachta Gaśnicza SPG jest odpowiednia do zastosowania przez:

  • Straż Pożarną;
  • Obsługę parkingów podziemnych, centrów handlowych, parkingów hotelowych itp.;
  • Obsługę promów samochodowych;
  • Obsługę stacji ładowania aut elektrycznych, wózków widłowych;

Dane techniczne:

Masa płachty gaśniczej to tylko 39 kg

Wielkość po rozłożeniu: 7x10 m umożliwia stosowanie na autach osobowych oraz większych np. typu SUV

Wielkość po złożeniu  77x44x22cm

Zawartość: SPG 7X10

Ponieważ współpracujemy bezpośrednio z producentem, który płachty produkuje w Europie to istnieje możliwość wykonania płachty na dowolny wymiar.

Wielkość po rozłożeniu: 7x10 m umożliwia stosowanie na autach osobowych oraz większych np. typu SUV

 

Zawartość: Płachta gaśnicza SPG

Bardzo atrakcyjne ceny płacht

Zapraszamy do współpracy

Torba transportowa do kupienia osobno