Wczytuję dane...
Wysyłka od: 15.00 PLN
Producent: Comazo Protect

COMAZO PROTECT PBI® to trudnopalna, dwuwarstwowa kominiarka strażacka wykonana z PBI GOLD®, zapewniająca wysokie bezpieczeństwo i wyróżniający na tle innych kominiarek, komfort noszenia. Specjalne ukształtowanie kominiarki zapewnia ochronę i wygodę, a jej wysoka elastyczność sprawia, że zakładanie kominiarki jest szybkie i łatwe. 

Zewnętrzna warstwa kominiarki wykonana z PBI GOLD, PBI (40%) oraz włókna aramidowego (60%) to kompozycja materiałowa, która zapewnia wysoką ochronę przed działaniem temperatury oraz odpowiednią wytrzymałość mechaniczną. Wnętrze kominiarki dla zapewnienia niespotykanego wcześniej komfortu noszenia,  zostało wykonane z wysokowytrzymałej przędzy aramidowej (48,5%) z dodatkiem trudnopalnej wiskozy Lenzing FR (ok. 48,5%) oraz włókien węglowych (3%). Takie połączenie najwyższej klasy materiałów sprawia, że kominiarka nie tylko doskonale chroni strażaka, ale jest jednocześnie miła w dotyku i nie podrażnia skóry, zapewniając tym wysoki komfort noszenia.

Kominiarka ze względu na swój specjalny kształt, oprócz ochrony głowy i szyi, dodatkowo osłania klatkę piersiową oraz kark. Miejsca te są jednymi z najbardziej wyeksponowanych elementów ciała ratownika. Wpływ na ten fakt ma budowa kurtki ubrania specjalnego – zamek, który niedopięty odsłania klatkę piersiową oraz kołnierz, który w przypadku niewłaściwego wyregulowania odsłania kark. Dzięki kominiarce Comazo PROTECT PBI ratownik zyskuje dodatkową ochronę.

Specjalny krój kominiarki i odpowiednie wyprofilowanie zapewnia doskonałe przyleganie do ciała. Płaskie szwy z aramidowej nici, niwelują efekt uciskania głowy pod hełmem, a ich zredukowana ilość w okolicy ramion wpływa na komfort przy używaniu noszaka aparatu ochrony dróg oddechowych. Otwór na twarz zapewnia odpowiednią widoczność i szczelne dopasowanie do maski oraz pozwala na szybkie i wygodnie zakładanie kominiarki na maskę.

Wszystkie powyższe cechy sprawiają, że COMAZO PBI® to jedna z najciekawszych pozycji wśród kominiarek strażackich dostępnych obecnie na polskim rynku.

 • Kominiarka COMAZO PROTECT PBI® jest dostępna w jednym uniwersalnym rozmiarze.
 • Certyfikaty: Została przetestowana na zgodność z normą EN 13911:2017
 • Skład:
  • Warstwa zewnętrzna:
   • 100 % PBI GOLD
  • Warstwa wewnętrzna:
   • 48,5 % Aramid,
   • 48,5% wiskoza,
   • 3% włókno węglowe
  • Do prania kominiarki zalecamy dedykowany środek F5 - płyn do prania ubrań specjalnych.

Kominiarka posiada Świadectwo Dopuszczenia CNBOP nr: 4188/2020

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...