Wczytuję dane...
Model: 1564420-FF-AS-PBI
Wysyłka od: 15.00 PLN
Producent: Seiz

Rękawice pożarnicze SEIZ® FIRE-FIGHTER ANATOMIC PBI S CNBOP

SEIZ® FIREFIGHTER ANATOMIC PBI S to rękawice pożarnicze dedykowane profesjonalistom, które zapewniają wysoki poziom ochrony wraz z doskonałym czuciem, chwytnością i komfortem noszenia.

Rękawice zostały wykonane z wysokogatunkowych materiałów, takich jak PBI®, NOMEX® i Kevlar® oraz dodatkowo wyposażono w wodoodporną, oddychającą, odporną na przenikanie bakterii i patogenów krwi, zgodnie z NFPA 1971:2018, membranę PTFE® od Porelle®.

Dzięki tak dobranym materiałom, rękawice doskonale chronią dłonie użytkowania. Są odporne na działanie kwasów, zasad oraz ciepło i ogień, a zastosowane w produkcji technologie sprawiają, że rękawice nie topią się pod wpływem ciepła i nie kurczą pod wpływem ognia.

Grzbiet dłoni wykonany jest z PBI® ze specjalnie opracowanym systemem SEIZ® Heat Absorber, który chroni kostki dłoni zarówno przed czynnikami cieplnymi jak i przed uderzeniem. Elementy odblaskowe umieszczone w górnej części rękawicy, zapewniają dodatkową widoczność w ciemnym lub zadymionym środowisku. Dzięki anatomicznemu kształtowi oraz specjalnie opracowanej wewnętrznej warstwie, które w trakcie użytkowania dopasowuje się do kształtu dłoni oraz solidnie połączonym warstwom, model ANATOMIC gwarantuje wysoki komfort noszenia, nawet w najtrudniejszych warunkach, gwarantując jednocześnie, że ściąganie i zakładanie rękawic nigdy nie będzie uciążliwe.

Fire-Fighter ANATOMIC PBI S to rękawice, których część chwytna została wykonana z dwustronnej Kevlar®’owej dzianiny, pokrytej specjalną warstwą silikonu w technologii SEIZ Silicone Carbon Coating®. Specjalna powłoka, którą pokryto wnętrze rękawic, zapewnia dobrą przyczepność zarówno do suchych jak i mokrych lub zaolejonych powierzchni. Odporna na przecięcie i przyjemna dla skóry wyściółka rękawic, wykonana z Kevlar® oraz włókien szklanych, zapewnia komfort i bezpieczeństwo na najwyższym poziomie. Rękawice zgodnie z EN 388:2016 gwarantują użytkownikowi ochronę przed zagrożeniami mechanicznymi na poziomie 4443 E.

Dzianinowy ściągacz z Kevlaru® zapewnia pewne dopasowanie i przyleganie do nadgarstka oraz łatwo mieści się pod rękawem kurtki. Szczególną cechą rękawic strażackich z rodziny ANATOMIC jest ich anatomiczne dopasowanie, które pozwala użytkownikowi zachować doskonałe czucie i chwytność, która została oceniona zgodnie z EN 420 na 4 w 5 stopniowej skali. Rękawica wykonano zgodnie z EN 659: 2003 i posiadają Świadectwo Dopuszczenia CNBOP.

Rękawice posiadają Świadectwo Dopuszczenia CNBOP nr: 4775/2022

Rękawice cechują się poniższymi parametrami przetestowanymi zgodnie z obowiązującymi normami:

Rękawice są zgodne z normami: EN 659:2003 + A1:2008 + AC:2009

Dostępne rozmiary: (5)*, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, (14)* *rozmiar na zamówienie, nieobjęty ŚD CNBOP

Sposób czyszczenia:

Sposób przechowywania:

Rękawice należy przechowywać w suchym i czystym miejscu. Należy unikać nadmiernej ekspozycji rękawic na bezpośrednie działanie promieni słonecznych.

Żywotność:

Żywotność rękawic zależy od wielu zmiennych czynników takich jak np. stopień, intensywność, sposób czy środowisko użytkowania, dlatego określenie minimalnego zakładanego resursu dla rękawic pożarniczych jest niemożliwe.

Utylizacja:

Uszkodzone, zniszczone, zużyte lub niepotrzebne rękawice można wyrzucić ze standardowymi odpadami.

Ograniczenia:

Rękawice te nie zapewniają ochrony przed czynnikami chemicznymi, zagrożeniami bakteriologicznymi, prądem elektrycznym oraz ruchomymi i obrotowymi ostrzami. Uszkodzone rękawice nie zapewniają odpowiedniego poziomu ochrony i należy je natychmiast wymienić na nowe i wolne od wad.