Wczytuję dane...
Wysyłka od: 250.00 PLN
Producent: KTH

Kup cały komplet !

F6 – PŁYN DO ODKAŻANIA BIOLOGICZNEGO UBRAŃ SPECJALNYCH 5l

 

UWAGA: F6 jest ze względu na swoją wysoką reaktywność chemiczną należy zaliczyć do substancji niebezpiecznych, wysłany jest paletą jako ADR. Jego używanie powinno odbywać się przez dorosłe osoby, które są do tego odpowiednio przygotowane, zarówno pod względem merytorycznym jak również odpowiednio dobranych ŚOI. 

 

Środek dezynfekujący do profesjonalnego odkażania, który skutecznie usuwa zanieczyszczenia biologiczne z odzieży strażackiej takie jak np. krew, wymiociny, pot i inne płyny ustrojowe. Środek oparty jest na bazie nadtlenku wodoru i jest bardzo skuteczny w odkażaniu wszystkich warstw zabrudzonego ubrania. Należy go stosować wraz z pozostałymi środkami serii F w tym z płynem do prania ubrań specjalnych F5.

 

 

Środek F6 należy zastosować w przypadku zwiększonego biologicznego zanieczyszczenia ubrania specjalnego, gdy nie zastosowano wcześniej specjalnej odzieży ochronnej np. kombinezonu ochronnego!

 

 

  1. Odzież ochronną zanieczyszczoną biologicznie (krew, mikroorganizmy chorobotwórcze itp.) przeznaczoną do dezynfekcji należy umieścić w pralce (nie wykonuje się wstępnego czyszczenia taśm odblaskowych), przestrzegając wszystkich zasad higieny.
  2. Pranie ubrania z opcją dezynfekcji – do pojemnika na detergent należy wlać 20-30 ml płynu do prania odzieży specjalnej F5 na każdą sztukę odzieży wraz z środkiem F6, który należy dawkować w ilości ok 200 ml na pralkę o pojemności ok 7-8 kg (w przypadku mniejszych/większych pralek, ilość środka należy proporcjonalnie zmniejszych/zwiększyć). Odzież jest prana i dezynfekowana w temperaturze 40 lub 60°C w zależności od wyboru (maksymalna zalecana temperatura prania z zastosowaniem F6 to 70°C), przy zastosowaniu możliwe krótkiego cyklu prania ok. 10-20 minut, przy poziomie wody 1:5.

 

UWAGA: Nie należy wlewać F6 bezpośrednio na odzież do bębna, gdyż może to doprowadzić do uszkodzenia pranych elementów. F6 dostarczany jest jako silnie skoncentrowana substancja utleniająca na bazie aktywnego tlenu.

 

UWAGA: Przed pierwszym użyciem należy zapoznać się z kartą charakterystyki produktu oraz skonsultować dawkowanie środka np. z producentem ubrania lub technologiem prania. Zalecane jest aby przeprowadzić pranie testowe przed właściwym cyklem prania w celu sprawdzenia, czy stężenie środka nie jest zbyt duże i nie spowoduje on miejscowego odbarwienia odzieży.

Polecamy