Wczytuję dane...
Producent: Danube

Pralnica DANUBE WED 18 ET2 do prania ubrań strażackich

Pralnica to profesjonalne urządzenie do prania np. ubrań specjalnych. Jest rozwiązaniem, które pozwoli utrzymać ubrania strażackie w dobrej kondycji. Regularne pranie usuwa z materiału nomexów nie tylko widoczny brud i zanieczyszczenia, ale przede wszystkim toksyczne związki i substancje rakotwórcze, dzięki czemu temu dbamy o zdrowie strażaków.

Pralnica w odróżnieniu od pralek domowych pozwala na pranie większego wsadu (w pralkach domowych należy prać pojedynczo oddzielnie spodnie i kurtkę), pranie na okrągło oraz zapewnia długoletnie użytkowanie. Danube jest światową marką zajmującą się produkcją profesjonalnych urządzeń pralniczych i suszarek, uznaną i cenioną w całym świecie. 

Pranie nomexów: zalecenia

Profesjonalne pranie strażackich nomexów wymaga przede wszystkim odpowiedniej wiedzy i środków czyszczących, a jeśli dodamy do tego zaawansowany sprzęt to otrzymujemy układ idealny. Użyte do produkcji ubrań specjalnych materiały zachowują swoje unikalne właściwości tylko jeśli są prane w należyty sposób. Używanie domowych detergentów np. proszków lub płynów do prania z dodatkiem wybielaczy skraca żywotność membran, powoduje gradacje tkanin przyspieszając zużycie całego zestawu.

Dodatkowo proszki do prania powodują „zatykanie się” membran paroprzepuszczalnych, blokując tym samym wymianę powietrza i ograniczając wymianę pary wodnej. Membrana, która straciła swoje właściwości sprawia, że w konsekwencji strażak w takim ubraniu czuje jak w foliowym worku.

Danube WED 18 ET2 i WPR-10 E V/P to profesjonalne pralnice dedykowane do prania ubrań specjalnych. Urządzenia pralnicze Danube dają możliwość pełnego zaprogramowania cyklu prania w zależności od potrzeb oraz pranych materiałów.

Profesjonalne pranie ubrań specjalnych: gwarancja długiego użytkowania.

Wiedza współpracujących z nami technologów oraz ich długoletnie doświadczenie, pozwalają na właściwe dobranie parametrów prania pod potrzeby każdej z jednostek. Proponowane przez nas rozwiązania zapewnią nie tylko właściwe pranie, dekontaminację oraz maksymalnie długą żywotność ubrań, ale również to, że oferowane pralnice będą bezawaryjnie służyć przez długie lata.

Należy zwrócić natomiast szczególną uwagę na fakt, iż urządzenia półprofesjonalne lub podszywające się pod profesjonalne nie gwarantują, że użytkowane cykle prania będą odpowiednie dla potrzeb prania ubrań specjalnych oraz że oferowane urządzenia będą charakteryzować się odpowiednią wytrzymałością i bezawaryjnością.

Parametry techniczne:

Pralki danube

WYMIARY:

 

Długość                               884 mm

Głębokość                          913 mm

Wysokość                           1415 mm

Waga                                   360 kg

Objętość                             1,63 m3

Waga                                  360 kg

 

 

ELEKTRYCZNOŚĆ:

 

Moc grzania                                       12,00 kW

Moc max                                            12,75 kW

Napięcie 400V – III+N    4x4+T -32 A

 

GŁÓWNE:

Załadunek 1:9/10                                18/20 KG

Pojemnosc bębna                           180 l

Spust wody                                        70 mm

Średnica  drzwi                                 460 mm

Poziom hałasu                                  <70 dB

G-factor                                              450 G

 

PODŁĄCZENIA:

Dopływ wody                                    ¾”

Odpływ:                                               3”