Wczytuję dane...
Model: XPP-5462GX
Wysyłka od: 15.00 PLN
Producent: NightStick

NIGHTSTICK DICATA XPP-5462GX to iskrobezpieczna bateryjna latarka LED z serii X, posiada certyfikat ATEX, cETLus i IECEx i jest specjalnie zaprojektowana do pracy z hełmami przeciwpożarowymi i kaskadowymi , które mają podnoszoną osłonę twarzy. Unikalny, niskoprofilowy kształt umożliwia użytkownikowi pracę bez konieczności zdejmowania reflektora podczas podnoszenia lub opuszczania osłony twarzy. Latarka może być użytkowana zarówno w naziemnych, jak i podziemnych strefach zagrożonych wybuchem pyłów lub gazów. Czołówka zamocowana jest na elastycznym pasku, który od wewnątrz pokryty jest silikonem, co zapewnia stabilne mocowanie na głowie. Energię zapewniają jej 3 baterie typu AA, które pozwalają na ciągłe używanie latarki w trybie niskim aż przez 25 h.

Latarka wyposażona jest w system Dual-Light™, który łączy w sobie 3 funkcje świetlne: światło skupione, rozproszone oraz oba te rodzaje światła działające jednocześnie. Zarówno światło skupione, jak i rozproszone, oparte jest na diodach CREE® LED oraz soczewce Total Internal Reflection (TIR), który optymalizuje strumień świetlny i siłę wiązki. Zamontowane na górze latarki dwa przyciski, pozwalają na łatwe uruchamianie diod światła skupionego lub rozproszonego. Dzięki funkcji Dual-Light™ obie diody mogą pracować również jednocześnie.

Dioda światła strumienia skupionego może pracować w wysokim lub niskim trybie mocy – 275 lub 100 lumenów z zasięgiem światła do 120 m. Światło skupione idealnie nadaje się do pracy w zadymieniu oraz podczas poszukiwań, a także oświetlania obiektów znacznie oddalonych.

Dioda światła rozproszonego pracuje w jednym z 2 wybieralnych trybów mocy – 250 lub 100 lumenów. Światło rozproszone doskonale nadaje się do oświetlania drogi przed ratownikiem oraz podczas akcji w grupie – dzięki takiemu rozwiązaniu, ratownicy nie oślepiają się wzajemnie.

Trzecia funkcja świetlna latarki Dual-Light pozwala na jednoczesne używanie zarówno światła skupionego, jak i rozproszonego. Takie użytkowanie latarki gwarantuje bezpieczne oświetlanie drogi przed użytkownikiem oraz widoczność obiektów znajdujących się w dalszej odległości i uzyskanie mocy światła na poziomie 310 lumenów – czas pracy latarki wynosi wówczas 6 h.

Latarka jest wykonana z wysokiej jakości materiałów, dzięki temu jest odporna na upadek z wysokości 2 m. Do jej produkcji użyto bardzo wytrzymałego polimeru, natomiast soczewki wykonano z poliwęglanu z powłoką odporną na zarysowania. Latarka jest wyposażona w ruchomą głowicę, umożliwiającą bardzo dokładne ustawienie oraz elastyczną gumową taśmę mocującą. Głowica latarki posiada możliwość regulacji położenia w zakresie od ok. 0o do 90o.

Najwyższą jakość zastosowanych materiałów oraz wykonania, potwierdza dożywotnia gwarancja producenta na diody, obudowę oraz soczewki.

ZAWARTOŚĆ OPAKOWANIA: latarka czołowa XPP-5462GX, antypoślizgowa gumowa taśma, 3 baterie typu AA.


Pozostałe dane

  • Certyfikaty iskrobezpieczności: cULus, ATEX oraz IECEx, ATEX: I M 1Ex ia IMa, II 1 G Ex ia o pis IIC T3 Ga
  • 3 funkcje: światło rozproszone, skupione i Dual-Light
  • Podwójny włącznik znajdujący się w górnej części latarki
  • Regulowana głowica
  • ​​Soczewka Total Internal Reflection (TIR) - optymalizuje strumień świetlny i siłę wiązki
  • Kolor światła: biały
  • Obudowa na baterie znajdująca się z tyłu paska, zawiera diodę poprawiająca widoczność użytkownika
  • Antypoślizgowy, elastyczny pasek do mocowania na głowie