Wczytuję dane...
Producent: Iconos

Kurtyny wężowe Iconos

ICONOS – wąż z dyszami, prosty i szybki w użyciu zapewnia skuteczną ochronę. Kurtyna wodna, którą stworzymy znajdzie zastosowanie w wielu strefach. Dzięki różnej konstrukcji dysz Iconos sprawdzi się w pożarach lasów, jako zabezpieczenie w przemyśle petrochemicznym, włókienniczym, farmaceutycznym i wielu innych gałęziach.
Materiał użyty do produkcji węża jest odporny na kwasy i chemikalia, co dodatkowo poszerza jego zastosowanie. Specjalna konstrukcja dysz sprawia, że ciśnienie wody stabilizuje wąż na ziemi, bez konieczności podpierania go.

Do wyboru jest kilka rodzajów węży Iconos z podziałem na średnicę i ilość gniazd.

 Różne wersje kurtyn wężowych

  1. ICONOS D - 25, wąż gumowy o średnicy 25 mm, odcinek o długości 20 m, odporny na działanie chemikaliów i substancji ropopochodnych, zakończony łącznikami typu STORZ, na jednym z końców dodatkowa pokrywa zaślepiająca z łańcuszkiem, łączniki zarobione przy użyciu systemu ICONOS KLEMMGLEITRING. Zamontowane na stałe dysze z tworzywa sztucznego. Kąt między pojedynczymi strumieniami dyszy - 120°, zasięg 100cm. W zestawie znajdują się 3 plastikowe stabilizatory. Maksymalny wydatek wody z jednego odcinka (20m) wynosi 20l/min przy ciśnieniu 5bar. Idealny do dekontaminacji, zwalczania pożarów lasów,  chłodzenia obiektów, tworzenia barier anty-pyłowych. 
  2. ICONOS C - 52, wąż gumowy o średnicy 52 mm, odcinek o długości 20 m, odporny na działanie chemikaliów i substancji ropopochodnych, zakończony łącznikami typu STORZ, na jednym z końców dodatkowa pokrywa zaślepiająca z łańcuszkiem, łączniki zarobione przy użyciu systemu ICONOS KLEMMGLEITRING. Wąż wyposażony w 25 gniazd montażowych do dysz, wykonanych ze stali nierdzewnej, 25 dysz typu standard 4 lub 3 mm, jak również 3 stabilizatory wykonane z tworzywa sztucznego, całkowita masa pojedynczego zestawu uzbrojonego do pracy ok. 11 kg.
  3. ICONOS B– 75, wąż gumowy o średnicy 75 mm, odcinek o długości 20 m, odporny na działanie chemikaliów i substancji ropopochodnych, zakończony łącznikami typu STORZ, na jednym z końców dodatkowa pokrywa zaślepiająca z łańcuszkiem, łączniki zarobione przy użyciu systemu ICONOS KLEMMGLEITRING. Wąż wyposażony w 25 gniazd montażowych do dysz, wykonanych ze stali nierdzewnej, gniazda montażu dysz rozmieszczone co 800mm , na wyposażeniu znajdują się również 3 stabilizatory wykonane z tworzywa sztucznego, całkowita masa pojedynczego zestawu uzbrojonego do pracy ok. 21 kg. 
  4. ICONOS B– 75, wąż gumowy o średnicy 75 mm, odcinek o długości 20 m, odporny na działanie chemikaliów i substancji ropopochodnych, zakończony łącznikami typu STORZ, na jednym z końców dodatkowa pokrywa zaślepiająca z łańcuszkiem, łączniki zarobione przy użyciu systemu ICONOS KLEMMGLEITRING. Wąż wyposażony w 40 gniazd montażowych do dysz, wykonanych ze stali nierdzewnej, gniazda montażu dysz rozmieszczone co 500mm , na wyposażeniu znajdują się również 3 stabilizatory z tworzywa sztucznego, całkowita masa pojedynczego zestawu uzbrojonego do pracy ok. 23 kg. 
  5. ICONOS A– 110, wąż gumowy o średnicy 110 mm, odcinek o długości 20 m, odporny na działanie chemikaliów i substancji ropopochodnych, zakończony łącznikami typu STORZ, na jednym z końców dodatkowa pokrywa zaślepiająca z łańcuszkiem, łączniki zarobione przy użyciu systemu ICONOS KLEMMGLEITRING. Wąż wyposażony w 25 gniazd montażowych do dysz 9mm typu standard , wykonanych ze stali nierdzewnej, na wyposażeniu znajdują się również 3 stabilizatory wykonane z tworzywa sztucznego, całkowita masa pojedynczego zestawu uzbrojonego do pracy ok. 38 kg

Ciśnienie i układ dysz stabilizuje wąż

Kurtyny wężowe

Do wyboru różne rodzaje dysz, które można bardzo szybko wymienić. 
ICONOS