Wczytuję dane...
Model: RADON-4
Gwarancja: 24 miesięcy
Wysyłka od: 15.00 PLN
Producent: Englo

Detektor promieniowania RADON-4

Podręczny detektor promieniowania Alfa, Beta, Gamma, rentgenowskiego i Radonu

RADON-4 jest cyfrowym, ręcznym detektorem promieniowania alfa (α), beta (β), gamma (γ), rentgenowskiego (X) i Radonu (Rn). Jest to kompaktowy miernik promieniowania, który jest przeznaczony do monitorowania i pomiaru równoważnika dawki promieniowania. Urządzenie jest bardzo czułe i potrafi wykryć nawet niewielkie źródła promieniowania, w tym Rn w postaci gazowej, który może gromadzić się w piwnicach i innych zamkniętych pomieszczeniach.

Detektor promieniowania RADON-4 jest lekki, mały i łatwy w użyciu. Może być noszony w kieszeni lub na pasku i jest odpowiednim narzędziem pomiarowo-monitorującym podczas inspekcji w miejscach i budynkach o możliwym zagrożeniu promieniowaniem. Alarmy wizualne i dźwiękowe ostrzegają użytkownika natychmiast, gdy dawka promieniowania przekroczy zaprogramowany poziom progowy. Każdemu wykrytemu zagrożeniu towarzyszy sygnał dźwiękowy; dla wyższych poziomów promieniowania włącza się pełny alarm dźwiękowy. Wyświetlacz LCD jest zaprogramowany do wyświetlania równoważnej dawki promieniowania lub liczby impulsów promieniowania w CPM.

 

RADON-4 posiada specjalny tryb precyzyjny dla dłuższych i dokładniejszych pomiarów.

 

Urządzenie może być ustawione i sterowane za pomocą jednego przycisku „MODE”. Dzięki dużej żywotności baterii, urządzenie może być włączone przez dłuższy czas w celu dłuższego monitorowania.

Dane techniczne:

  • Wysoka dokładność i lekkość
  • Mierzy i wykrywa promieniowanie: α, β, γ, X oraz Rn
  • Wyświetlacz LCD wyświetla alarmy i równoważną dawkę (µSv/h) lub liczbę częstotliwości impulsów (CPM)
  • Sygnały dźwiękowe dla zdarzeń wykrywania promieniowania z pełnym alarmem dla dawki >10 µSv/h
  • Ustawienie i sterowanie za pomocą jednego przycisku

Specyfikacja:

Detektor sprzedawany razem z baterią.