Wczytuję dane...
Model: 1205-9005
Wysyłka od: 15.00 PLN
Producent: Tee-uu

RAP-EX torba na wąż pożarowy została dostosowana (na długości i szerokości) do standardowego kasetonu (noszaka) do przenoszenia węża. Dzięki temu kosz do przenoszenia węża może zostać zastąpiony torbą na wąż RAP-EX bez konieczności modyfikacji. Ponieważ torba jest węższa niż kosz, mobilne bariery (przeciw)dymne mogą być przechowywane tuż koło niej. Od teraz niebezpiecznie przechowywane pakiety węży na stanowiskach waszych drużyn należą do przeszłości.

Podczas akcji (szeroki na 50mm) pasek pozwala na bezpieczne i komfortowe przenoszenie na ramieniu aż do strefy zagrożenia. Dzięki masywnemu dwukierunkowemu zamkowi, torba łatwo się otwiera, szybko dając dostęp do bezpiecznie zamocowanego węża za pomocą zaczepów do węża RAP-FIX

Możliwe taktyka operacji wewnętrznych z torbą na wąż RAP-EX Firehose Bag:

Zespół atakujący układa wąż w strefie pożaru za pomocą kasetonu(noszaka) do przenoszenia. Następnie używana jest już torba na wąż ( jedna mieści 30m węża). Używając jedynie jednego kosza, a nie dwóch, oszczędzamy w sumie 11kg.

Szybkość:

Otworzyć zamek, ułożyć wąż, podłączyć do rur wodnych, otworzyć zaczepy do węża RAP-FIX

Naładuj wąż!

Jeżeli wąż jest wykonany z (cewki) wężownicy, a nie płaskiego  , to może być rozciągnięty naprzeciwko strefy ognia- nie jest potrzebne wiele miejsca.

Wąż może być wygodnie wyciągany

Wąż może być wygodnie rozwijany naprzeciw ściany w strefie zajętej ogniem w bezpiecznej odległości. Teraz wąż można wyciągać z łatwością.

Zaleta wykorzystania jednego 30m węża w porównaniu do stosowania dwóch 15m:

Złączka pomiędzy dwoma krótszymi wężami jest podatna na zaczepianie się podczas ciągnięcia węża o takie elementy jak narożniki ścian czy drzwi. Przy używaniu jednego 30metrowego węża problem ten nie istnieje. Dzięki małej średnicy węża możemy w sumie zaoszczędzić nawet do 23kg wagi całkowitej węża. Jest to ułatwieniem przy konieczności ciągnięcia węża. Odciąża to zespół atakujący, dzięki czemu może się on skupić na gaszeniu pożaru.

Opcjonalne dodatki:

Mocowanie pętli na pasek do noszenia, pasujące do wszystkich kabur TEE-UU

Wyraźnia widoczność:

Poprawiające bezpieczeństwo odblaskowe paski i nadruki

Komfort przenoszenia:

Szeroki pasek umożliwia bezpieczne i wygodne przenoszenie na ramieniu aż do granicy strefy zagrożenia.

Odciążenie:

Ciężar spoczywa na ramieniu, co pozwala zaoszczędzić energię.

Pasuje natychmiast, bez konieczności modyfikacji:

łatwa zamiana kasetonu(noszaka) do przenoszenia na RAP-EX. Dzięki temu zyskujemy dodatkową przestrzeń na mobilne bariery (przeciw)dymne.

Bezpiecznie zapakowane:

Torba do przenoszenia węża jest kompatybilna z zaczepami do węża RAP-FIX ( 4 sztuki w  komplecie)

Materiał: 1680 TEC Poliester z 2mm wewnętrzną powłoką HighDurable PVC

Wymiary: 87 x 52 x 7 cm

Waga: 1,0 kg

Polecamy