Wczytuję dane...
Wysyłka od: 15.00 PLN
Producent: ARMATEC

Zapraszamy do zapoznania się z promocyjnym zestawem edukacyjno-szkoleniowym przeznaczonym dla Ochotniczej Straży Pożarnej. Wyposażenie w zestawie pogrupowane jest wg. kategorii:

 „Ewakuacja i ocena stanu poszkodowanego” (pozycje 1-3  z tabeli wyposażenia)

Manekin Tee-uu „Crash & Carry” pozwala na przeprowadzania szeregu ćwiczeń oraz scenariuszy:

- ćwiczenia z poszukiwania poszkodowanego wraz z manekinem dostarczany jest zestaw 10 szt. tzw. plastrów termicznych, dzięki którym można używać manekina do ćwiczeń z przeszukiwania pomieszczeń lub poszukiwania osób zaginionych w terenie z wykorzystaniem kamer termowizyjnych;

- ćwiczenia z ewakuacji osoby poszkodowanej z miejsca zdarzenia, wymiary po wypełnieniu wnętrza to 170 cm długości oraz masa do 40 kg.

- ćwiczenia z pozoracji zdarzeń medycznych – manekin przystosowany jest do przymocowania różnych zestawów „ran”, dzięki czemu możliwe jest przeprowadzenie szkoleń i zajęć z udzielania pierwszej pomocy.

Manekin jest skonstruowany w ten sposób, że po zakończeniu zajęć może być w łatwy i szybki sposób złożony do wymiarów sportowego plecaka, co ułatwia jego przemieszczanie pomiędzy poszczególnymi miejscami prowadzenia zajęć oraz ułatwia jego przechowywanie.

Zestaw 36-ciu zalaminowanych zdjęć w tym ran i urazów, przeznaczonych do pracy z manekinem „Crash & Carry”, które można przyczepiać do manekina za pomocą rzepów. Z kompletem „ran” można symulować wiele scenariuszy pod kątem możliwych obrażeń ciała.

Apteczka osobista (bez wyposażenia) biodrowo/udowa – doskonale służy do przenoszenia podstawowych środków opatrunkowych oraz narzędzi, które mogą być użyte przy szkoleniach z pierwszej pomocy z użyciem podstawowego sprzętu i wyposażenia, które np. znajduje się w apteczce domowej lub samochodowej.

 „Zabezpieczanie zdarzeń drogowych, miejsca akcji, lądowiska dla LPR itp.” (pozycje 4-8 z tabeli wyposażenia)

Zestaw do nauki kierowania ruchem: na wyposażeniu znajdują się dwie pałki świetlne LED (kolor czerwony i zielony, zmiana kolorów sterowana przełącznikiem) oraz dwa lizaki do kierowania ruchem LED (dwustronne, zielono-czerwone, sterowane przełącznikiem).

i Zestaw do zabezpieczania miejsca zdarzenia drogowego: fala świetlna LED, trójkąt ostrzegawczy LED oraz składane słupki z elementami odblaskowymi bardzo dobrze sprawdzają się podczas ćwiczeń związanych z prawidłowym zabezpieczaniem miejsca zdarzenia np. wypadku samochodowego.

Zestaw flar RBLed WiFi Smart Synchro – fala świetlna, jest to zestaw „inteligentnych” flar LED z możliwością synchronicznej zmiany trybu pracy oraz funkcją tzw. „fali świetlnej”. Flary wyposażone są w żyroskop oraz dodatkowe diody znajdujące się w górnej części flary, przez co są widoczne również z powietrza, i mogą służyć jako dodatkowe oznaczenie lądowiska dla LPR. Flary posiadają możliwość sterowania ich pracą za pomocą jednej z flar.

Najaśnica akumulatorowa LED Nightstick NSR-1514C o mocy 1000lm wraz ze statywem i wygodną walizką transportową, jest nieocenioną pomocą przy pracy zespołów udzielających kwalifikowanej pierwszej pomocy. Zasilanie akumulatorowe eliminuje potrzebę pracy ze źródłem prądu np. agregatem prądotwórczym, który generuje niepotrzebny hałas czy gniazdkiem sieciowym i przedłużaczem, co pozwala na pracę niemal w każdym miejscu.

 „Strażak bez raka – zmyj zagrożenie”

Ze względu na wzrost zachorowalności strażaków na nowotwory należy przeprowadzać na szeroką skalę akcję edukacyjne, mające na celu informowanie i uświadamianie strażaków o potencjalnych zagrożeniach wynikających ze służby w jednostkach OSP oraz o sposobie zmniejszania tych zagrożeń. W zestawie znajduje się 10 opakowań po 48 szt. chusteczek strażackich Hero Wipes (łącznie 480 chusteczek), które jako jedyne chusteczki strażackie, posiadają sprawdzoną laboratoryjnie skuteczność w usuwaniu węglowodorów aromatycznych (BaP – benzopiren) oraz metali ciężkich (ołów), a także jako jedyne dedykowane dla straży pożarnej chusteczki, posiadają atest PZH. W zestawie znajdują się również ulotki informacyjne, które informują o dobrych praktykach, jakie powinien wdrożyć strażak, aby zmniejszyć ryzyko zachorowalności na nowotwory.

Maseczki jednorazowe FFP2 oraz rękawiczki nitrylowe jako podstawowe ŚOI używane zarówno podczas zdarzeń jak również podczas udziału w szkoleniach. Propagowanie stosowania tych podstawowych ŚOI jako jedno z kluczowych działań budujących świadomość strażaków na temat zagrożeń i dbania o własne zdrowie.

 „Edukacja”

„Handbook taktyczny strażaka ratownika” – to podręczne kompendium wiedzy dla ratowników, niewielkie wymiary i dodatkowe zabezpieczenie przed warunkami atmosferycznymi, umożliwiają uzupełnianie wiedzy „zawsze i wszędzie”.

Bezpieczne poruszanie się pod drogach w godzinach wieczornych i nocnych to jeden z głównych tematów jakie powinny być poruszane podczas pogadanek edukacyjnych dla dzieci, młodzieży a również dorosłych. Znajdujące się w zestawie odblaski przeznaczone są do akcji edukacyjnych związanych bezpieczeństwem pieszych i rowerzystów.

 

lp

Element zestawu

Cena brutto

1

Manekin do ćwiczeń z ewakuacji Tee-uu "Crash & Carry"

1000

2

Zestaw ran do manekina Tee-uu "Crash & Carry"

500

3

Apteczka osobista biodrowa/na udo (bez wyposażenia)

130

4

Zestaw do nauki kierowania ruchem (2 x pałka świetlna oraz 2 x lizak LED)

400

5

Zestaw do zabezpieczania miejsca zdarzenia drogowego (mata fala i trójkąt drogowy LED).

250

6

Zestaw flar WiFi Sychro "Fala Świetlna" / wersja TOP LED

650

7

Składane słupki drogowe 50 cm – 4 szt.

310

8

Oświetlenie pola akcji: Nightstick NSR 1514C lampa akumulatorowa 1000 lm na statywie wraz z walizką transportową – 1 szt.

730

9

Zestaw chusteczek strażackich Hero Wipes  - 10 opakowań po 48 szt.

600

10

Maseczki jednorazowe FFP-2 - 30 szt. oraz dwa opakowania rękawiczek nitrylowych (L oraz XL)

130

11

Handbook Taktyczny STRAŻAKA RATOWNIKA autor: Rafał Podlasiński - 4 szt

140

12

Zestaw 100 szt. odblasków - do akcji edukacyjnej dot. bezpiecznego poruszania się po zmroku

160

Razem

5 000 zł

Polecamy