Wczytuję dane...

Kompresor wysokociśnieniowy o konstrukcji super cichej z izolacją akustyczną, jako systemowe rozwiązanie do sprężania powietrza do oddychania.

Emisja hałasu maksymalnie 67 dbA (dostępna również w wersji tropikalnej).

Rama i kabina:

-Spawana z blachy stalowej o grubości 2 - 4 mm, szlifowana i malowana proszkowo.  Całkowicie łatwa w utrzymaniu dzięki dużym klapom po obu stronach.

-Izolacyjność akustyczna poprzez specjalną izolację termiczną i olejoodporną o grubości 20 - 50 mm, odseparowaną od podłogi amortyzatorami o dużych gabarytach.

-Agregat sprężarkowy i zasilacz są również oddzielone od ramy podstawy elementami oscylacyjnymi.

Kompresor:

- Wydajność w litrach powietrza 320 l/min. do max. 350 barów.

- Najnowocześniejszy 3-stopniowy blok sprężarki o idealnym stopniu sprężania, w całości wykonany z aluminium z aluminiowymi cylindrami.

- Zawory bezpieczeństwa po każdym stopniu sprężarki.

- Zawór bezpieczeństwa końcowego ciśnienia z atestem typu i atestem TÜV.

- Nadaje się do pracy ciągłej dzięki wytrzymałym, wielkogabarytowym łożyskom wałeczkowym (bez łożysk kulkowych), odpornym na zużycie tulejom cylindrowym wykonanym z żeliwa, ze specjalnym honowaniem zapewniającym długą żywotność i spokojną pracę przy niskim wytwarzaniu ciepła, a tym samym maksymalną możliwą wydajność .

- Drugi i trzeci stopień sprężarek pracują z tłokami swobodnego lotu. Specjalne pierścienie tłokowe, niektóre z nich w zaawansowanej technologicznie konstrukcji polimerowej, dodatkowo zapewniają optymalne warunki pracy i optymalną wydajność.

- Wysokowydajne zawory, optymalnie dostosowane do sprężania powietrza i gazów obojętnych, wykonane z najlepszych materiałów, zapewniają wyjątkowo długie okresy międzyserwisowe.

- Niezwykle duże intercoolery wykonane ze specjalnych stopów stali nierdzewnej zapewniają optymalną wydajność i minimalne naprężenia termiczne.

- Specjalny wysokowydajny wentylator HIGH-EFFICIENT, opracowany specjalnie do zastosowań tropikalnych, zapewnia wyjątkowo wysoką wydajność chłodzenia i optymalne odprowadzanie ciepła, przy jednoczesnym niskim poziomie hałasu.

Smarowanie:

Unikalne podwójne smarowanie z całkowicie bezobsługową niskociśnieniową pompą olejową z filtrem mikrocząsteczkowym wykonanym z metalu i smarowaniem sworzni odśrodkowych z dwoma obracającymi się w przeciwnych kierunkach olejowymi sworzniami odśrodkowymi i ilością oleju 3,5 l, co jest wyjątkowe w tej klasie sprężarek gwarantuje optymalne smarowanie i chłodzenie, a tym samym długowieczność i płynną pracę.

Oczyszczanie powietrze-gaz:

Mikroniczny filtr powietrza wlotowego do optymalnej obróbki wstępnej sprężonego gazu.

Separatory pośrednie za II i III stopniem sprężarki usuwają ze sprężonego gazu wytrąconą podczas sprężania wilgoć lub kondensat, który jest oddzielany od powietrza w specjalnym tłumiku i gromadzony w 5-litrowym zbiorniku.

Dołączony trójstopniowy system oczyszczania powietrza oddechowego FT 310, zatwierdzony przez TÜV, dla pojemności osuszacza 1000 m³ (przy 20 ° C) dla H²O / olej lub opcjonalnie H²O / olej / CO zapewnia wydajne czyszczenie sprężonym powietrzem.

Resztkowa zawartość oleju w stanie obniżonym wynosi <10 ppmv, a punkt rosy wilgoci wynosi około -40°C.

Nasycenie osuszacza można opcjonalnie monitorować za pomocą AIRSAVE PRO E, elektronicznego systemu monitorowania osuszacza zintegrowanego z systemem sterowania sprężarki, za pomocą czujnika umieszczonego bezpośrednio we wkładzie osuszacza. Po osiągnięciu dopuszczalnej wartości granicznej system automatycznie się wyłącza.

Opcjonalnie system może być również wyposażony w system AIRSAVE PREMIUM. Monitoruje nasycenie wkładu osuszającego, wilgotność bezwzględną, punkt rosy, zawartość CO, zawartość CO² i zawartość O² w sprężonym gazie i steruje sprężarką.

Kontrola:

Skomputeryzowane, elektroniczne sterowanie sprężarką IDE CC-Control do monitorowania/sterowania wszystkimi operacjami.